Біткоін є найстарішою та найбільшою блокчейн-мережею, але лідером за обсягом транзакцій є Ethereum, який був запущений у 2015 році командою, що включала розробників із проекту Біткоін.

Підтримка розподілених програм

Блокчейн Ethereum був розроблений з урахуванням гнучкості, щоб зберігати не лише криптомонети. Насправді блокчейн може зберігати програми, які можуть взаємодіяти з його рідною валютою, Ефіром. Цей програмний код реалізований у вигляді того, що спільнота блокчейна називає смарт-контрактами – хоча насправді вони не є ні контрактами, ні особливо розумними програмами. Купити монети можна на https://www.bybit.com/ru-RU/

Біткоін був задуманий як альтернатива фіатним валютам, які випускає уряд. Ethereum був задуманий як платформа для розробки додатків — свого роду операційна система для створення додатків, що використовують такі характеристики блокчейну, як незмінність, відкритість та анонімність.

Сьогодні на Ethereum працюють тисячі розподілених додатків, які служать різним цілям. Наприклад, Ethereum є платформою для більшості децентралізованих фінансових програм, оскільки додаткам DeFi необхідно взаємодіяти з крипто фондами на основі блокчейну. Ethereum має свою криптовалюту, але вона не призначена для заміни євро або франків. Ефір існує насамперед як спосіб оплати комісії за обробку транзакцій на блокчейні Ethereum.

Це не означає, що Ether – погана монета для інвесторів. Навпаки, він відіграє важливу роль у блокчейн-додатках на базі Ethereum, які стають дедалі більшими і щодня обробляють все більший обсяг транзакцій. Оскільки програми на платформі Ethereum стають все більш важливими для більшої кількості користувачів, Ефір зазвичай зростає в ціні. Купівля монет Ether подібна до інвестування в ринок dApp.

Ethereum — не єдина платформа, коли йдеться про додатки для блокчейну. Solana, Polkadot, Ergo, Algorand та Cardano – ось кілька блокчейнів, здатних виконувати смарт-контракти. Кожна пропонує конкурентні можливості, які відрізняють її від Ethereum. Деякі з них обробляють більше транзакцій на секунду, деякі стягують меншу комісію за транзакції, деякі обробляють складніші транзакції тощо.

Усі види криптовалют для всіх видів використання

Скільки є видів криптовалют? Це залежить від того, як їх рахувати. Біткоін, альткоіни, стейблкоіни, токени управління, НФТ — між цими категоріями багато спільного. Одне ми можемо сказати з упевненістю: який би вид інвестицій чи проекту ви не розглядали, ви знайдете безліч криптовалют, готових допомогти вам. Хто знає? Можливо, в результаті ви запустите свою власну! Якщо ж ви хочете розпочати інвестувати, зробити це можна на сайті https://www.bybit.com/uk-UA/.

atlant-ua