Щоб торгувати біткоінами, вам знадобиться біткоін-гаманець. Ви можете зберігати свої кошти на біржах, але це не найнадійніше рішення у разі банкрутства біржі. Біткоін-гаманці зберігають криптовалюти в теоретично безпечному місці. Гаманці містять відкритий та закритий ключі, які при спільному використанні дозволяють отримати доступ до вашої особистої адреси біткоіну.

Гаманці бувають різних форматів: апаратні, програмні та паперові. Апаратні гаманці трохи нагадують USB-флешки: вони надійно захищені від хакерів в інтернеті, але можуть бути вкрадені у вас особисто або, наприклад, втрачені. Онлайн-гаманці навпаки: вони ґрунтуються на додатках або веб-сайтах і є корисним засобом для зберігання криптовалюти. Паперові гаманці — це просто паперові гаманці: Ви записуєте свої закриті ключі та публічну біткоін-адресу на аркуші паперу, а потім використовуєте ці коди для підписання транзакцій в інтернеті. Ви також можете зберігати кошти на біржі https://www.bybit.com/ru-RU/

Апаратні гаманці

  • Ledger Nano X. Ledger випускає два різні гаманці — Nano X і Nano S. Флагманський гаманець Ledger, Nano X, підтримує Bluetooth, тобто його можна підключати до телефонів, планшетів або комп’ютерів без дротів. Ledger регулярно випускає поновлення, що усувають майбутні вразливості, тому це досить надійний вибір для апаратного гаманця. Ledger також може підключатися до мобільних криптовалютних гаманців.
  • Ledger Nano S. Nano S значно дешевше, ніж Nano X. Станом на травень 2019 року було продано понад 1,4 мільйона пристроїв по всьому світу. Nano S не використовує bluetooth, тому вам доведеться використовувати USB-кабель. 
  • Trezor – головний конкурент Ledger; його гаманці роблять практично те саме.

Віртуальні гаманці

  • Coinomi. Coinomi, заснована в 2014 році, це віртуальний гаманець, який живе у вашому телефоні. Він абсолютно безкоштовний у використанні (хоча вам доведеться платити регулярні комісійні за транзакції, які йдуть на оплату майнерів, які, у свою чергу, перевіряють транзакції, додаючи їх до блокчейну). Як вже говорилося, віртуальні програмні гаманці вразливі для атак хакерів, тому не варто класти в них занадто багато криптовалюти. Для невеликої кількості криптовалют вони є гарним рішенням.
  • Armory. Якщо ви шукаєте спосіб зберігати монети в інтернеті, зверніть увагу на такі продукти, як гаманець Armory. Він підтримує транзакції з кількома підписами — це означає, що транзакцію мають підписати кілька осіб, перш ніж її схвалять. Він також підтримує шифрування, стійке до GPU. Ідея полягає в тому, що графічні процесори можуть здійснювати криптографічний злам ключів з малим обсягом пам’яті, тому Armory збільшує обсяг пам’яті своїх ключів для захисту від таких атак.

Купити криптовалюту можна на сучасній криптовалютні біржі https://www.bybit.com/uk-UA/. Тут ви також можете зберігати свої активи, проте в перспективі краще тримати основні кошти на спеціальних гаманцях.

atlant-ua