Невиконання умов кредитного договору, серйозні боргові зобов’язання, проблеми з законом – всі ці фактори можуть дуже легко призвести до того, що взяте в кредит майно може повернутися на користь держави. Така система працювала і раніше, але з однією важливою поправкою – це обов’язкова реалізація цього майна в форматі аукціону, де кожен учасник має шанси на те, щоб поборотися за цікавий для себе лот.

На сьогодні, єдиним доступним методом, як можна реалізовувати арештоване майно є СЕТАМ. Це платформа, що має безпосереднє відношення до системи ПроЗорро та гарантує надання рівних умов всіх користувачам, які будуть брати участь в такому аукціоні. 

Сам процес реалізації майна проходить за стандартним сценарієм – це публікація оголошення про проведення електронних торгів, прийняття заявок, розгляд пропозицій, запуск аукціону й послідовне зниження ціни до того моменту, доки один з учасників не запропонує найбільш економічно вигідну пропозицію.

Для отримання більш детальної інформації про самі різні процедури в ПроЗорро, вам буде достатньо скористатись запитом https://www.ueex.com.ua/rus/ueex/sections-council/representatives-natural-gas.

Яке майно можна придбати в СЕТАМ

Сьогоднішні реалії дають користувачам дуже багато цікавих можливостей, одна з них – це участь в електронних торгах арештованим майном.

На сьогодні, серед таких лотів ви можете легко побачити:

  • Земельні ділянки – вони можуть відрізнятися за розмірами, призначенням та за іншими факторами, які варто брати до уваги. Кількість таких лотів значно збільшилась за останні декілька місяців, після того як був запущений відкритий ринок землі;
  • Нерухомість – сюди можна віднести відразу декілька типів майна, а саме:
    квартири, приватні будинки, бази відпочинку, складські приміщення, промислові об’єкти, комерційні приміщення, готельні комплекси, недобудови гаражні приміщення й так далі. Насправді, перелік нерухомості є значно ширшим і з повним переліком таких лотів ви можете ознайомитися вже безпосередньо на сайті української енергетичної біржі або ж на будь-якому іншому електронному майданчику;
  • Одяг та взуття – це ще один досить широкий напрямок і серед арештованого майна дуже часто зустрічається одяг. Знайти такі лоти також дуже просто і стати переможцем в боротьбі за подібне майно значно простіше в порівняні з нерухомістю;
  • Електроніка та побутова техніка – це можуть бути комп’ютери, планшети, телефони, сервери, або ж щось з побутового обладнання за прикладом газової плити, пральної машини й так далі;
  • Металобрухт – це не зовсім очевидний напрямок, коли мова заходить про реалізацію арештованого майна, але такі лоти також мають певний попит і кількість таких оголошень досить велика;
  • Транспортні засоби – вони можуть відрізнятися за призначенням, станом, комплектацією та іншими параметрами. Частіше за все, серед оголошень можна знайти вантажні автомобілі, легкові транспортні засоби, автобуси, сільськогосподарську техніку, причепи, техніку спеціального призначення й так далі.

Почнемо з того, що СЕТАМ – це державна система, яка надає гарантію того, що всі запропоновані аукціони будуть проходить згідно регламенту й з врахуванням всіх пунктів, прописаних в українському законодавстві.

Що стосується формування початковою вартості, то з самого початку майно виставляється на торги за середньою ринковою ціною, але вже на 2-му або ж 3-му етапі вона вагомо знижується, коли кількості надісланих заявок недостатньо для початку аукціону.

Що таке державна закупівля

Державні установи, які фінансуються із бюджету міста або ж країни, мають певні зобов’язання, коли мова заходить про закупівлю певної продукції. Мова йде про обов’язкову звітність, що дозволяє уникнути можливих корупційних схем та домовленостей, які негативно впливають на бюджет.

Одна з вимог, що повинна обов’язково виконуватися – це дотримання річного плану закупівель. Це певний список, в якому проводяться всі розрахунки, що стосуються закупівель, які планується провести протягом поточного року.

Варто нагадати, що починаючи з 2015-року, коли була запущена система ПроЗорро, всі закупівлі повинні проводитися виключно через неї. 

Це означає, що потенційним учасникам потрібно перейти на сайт і серед запропонованого переліку електронних майданчиків обрати один або ж декілька ресурсів, які вони будуть активно використовувати.

Вибір електронного майданчика з акредитацією в ПроЗорро – це окреме питання, яке є справді важливим та потребує більш детального розгляду та аналізу. Обираючи такий сервіс, потрібно звертати увагу на безліч моментів. Головним пунктом є акредитація в системі ПроЗорро. Далі, користувач вже сам вирішує, які моменти для нього є важливими.

atlant-ua