Зараз на ринку лісоматеріалів з’являється багато нових власників лісництва та підприємств.

Процес збільшення лотів розпочався 1 лютого цього року, коли на території України Кабінет міністрів ухвалив експериментальний законопроект, який дозволив проводити вільні продажі та аукціони необроблених дерев на електронних майданчиках, в тому числі на сайті sale.ueex.com.ua Прозорро.Продажі. Наразі увесь цей процес може продовжуватись до початку квітня 2021 року.

Слід відзначити, що цей законопроект надає дозвіл лісокористувачам продавати та купляти необроблені лісоматеріали ділянок лісу та деревини. Але такі заходи не зможуть організувати громадяни та підприємства, що збираються використовувати цю сировину такими способами як:

  • Опалення квартир та будинків населення України;
  • Використовування необробленої деревини в якості будівельних матеріалів для персонального будівництва або ремонту приміщень;
  • Задовольнити потреби бюджетних установ та безпеки й охорони держави;
  • Позбутися наслідків різноманітних ситуацій і стихійних лих.

Основна інформація про продаж необробленої деревини через систему Прозорро

Ті особи, які бажають створити власний лот з необробленим деревом у рамках експериментального проекту, мають знати, що це може відбутися, якщо дохід цієї людини за 2018 рік був не меншим за 10 мільйонів українських гривень. Такі люди чи підприємства мають проводити аукціони та продажі лісоматеріалів не менш 25% щомісячних обсягів заготовленої деревини. Крім того, обсяг необробленої сировини в одному майбутньому лоті має бути більшою за 150 кубометрів, або загальна початкова ціна лоту повинна сягати 200 000 гривень, чи більше.

Також аби виставлений лот приваблював більше учасників аукціону, потрібно дотриматись основних допоміжних деталей:

  1. В описі лоту повинні бути всі дані стосовно деревини. Чим більше інформації, тим більше людей зможуть довіритись і зробити ставку саме на цей лот.
  2. Краще щоб необроблені лісоматеріали були одного різновиду (листяні чи хвойні) або виду (тільки дуб, тільки сосна).
  3. Також дерева повинні більш-менш бути однаковими у діаметрі, довжині та одної якості.

Продажі лісоматеріалів на електронному майданчику ТБ «УЕБ»

ДП «Прозорро.Продажі» лише за початкові два місяці продажу дерев змогли отримати прибуток у розмірі 37 мільйонів гривень. Також за цей період було проведено на успішно закрито понад 4 тисячі аукціонів, на яких було продано щонайменше мільйон кубічних метрів необробленої деревини. Крім того, були визначені лідери лісозаготівельних господарств з продажів сировини. Серед них є:

  • Житомирська область – 9.7 млн гривень;
  • Волинська – 6.2 млн гривень;
  • Черкаська – 5.8 млн гривень.

Етапи реалізації необробленого дерева на ProZorro

В першу чергу потрібно створити власний аккаунт на електронному майданчику Прозорро.Продажі. Треба ознайомитися з інформацією про сайт та правилами користування. Далі створюється лот, який далі буде переданий ще на 44 біржі, окрім основного сайту sale.ueex.com.ua/filter/wood. Наступні декілька днів (від 10 днів), усі охочі взяти участь у розіграші подають заявку на участь та очікують оголошення старту аукціону. Далі починаються торги між конкурентами. Після того, як закінчиться відведений час на торгування, система самостійно та автоматично вибирає переможця. Відразу вона повідомляє учасників про переможця та того, хто створив аукціон.

Якщо виникли будь-які питання, стосовно роботи на біржі та купівлі-продажу, менеджери зможуть відповісти на них впродовж цілої доби та без вихідних. Крім цього, можна відправити лист з усіма запитаннями на електронну пошту Прозорро, або скористатися Телеграм-ботом.

atlant-ua