Як правильно вибрати пиломатеріали — не просте запитання, якщо ви займаєтеся будівництвом, ремонтом, оздобленням або, наприклад, хочете самостійно виготовити меблі за власними кресленнями. Детальніше на сайті sale.uub.com.ua.

Призначення найпоширеніших пиломатеріалів

 1. Брус — колода, обпиляними з чотирьох сторін. Використовується для зведення стін і покрівлі при будівництві заміських будинків, котеджів, дач, бань.
 2. Брусок — технічно схожий з брусом, але має менші розміри. Затребуваний в будівництві і на меблевому виробництві.
 3. Дошка — випилюється з масиву дерева. Область застосування — від чорнової і чистової обробки будинків до виготовлення меблів.
 4. Лаги — спеціальні бруски, призначені для настилу на них для підлоги дошки або покрівельного листа.

Підбір по сортності

При виборі в першу чергу зверніть увагу на сортність деревини. Залежно від наявних дефектів (кількість сучків, тріщин, плям) і якості механічної обробки пиломатеріали бувають наступних сортів:

 • Добірний. Бруси і дошки з мінімальною кількістю вад. Застосовуються для виготовлення відповідальних конструкцій або використовуються як сировина для виробництва оздоблювальних матеріалів з високими вимогами до якості поверхні (імітація бруса, вагонка, планки, меблеві щити, терасна або палубна дошка).
 • 1—2 сорт. Передбачається незначне кількість чистих здорових сучків на лицьовій стороні. Використовується при виготовленні дерев’яних деталей сільгоспмашин і елементів вантажних платформ автомобілів.
 • 3 сорт. Сировина для меблевого виробництва і виготовлення дерев’яної тари.
 • 4 сорт. Чорнові конструкції або сировину для розкрою на більш дрібні заготовки.

Якщо пиломатеріали передбачається використовувати для обробки лазні, сауни, басейну (тобто в середовищі з підвищеною вологістю), то термін їх служби допоможе збільшити обробка спеціальними антисептичними засобами.

У Prozorro.Sale ви зможете купити антисептированную дошку, вже просочену захисними складами і демонструє високу стійкість до впливу вологи.

Популярні види деревини

Властивості пиломатеріалів розрізняються залежно від породи дерева:

 1. Ялина. Легко пиляти, стругати, фрезерувати і клеїти. Інші достоїнства — рівномірна світле забарвлення з шовковистим блиском, невисока ціна при хорошій якості.
 2. Сосна. По твердості перевершує ялина, але поступається модрини. Демонструє високу міцність при середній щільності. Цінується за мале число сучків і невелика зміна перерізу по довжині стовбура.
 3. Модрина. Затребувана в будівництві завдяки твердій, міцної і щільною деревині. По довговічності порівнянна з дубом, практично не сідає і не жолобиться. Пиломатеріали з добре висушеної сибірської модрини відмінно переносять високу вологість, а також володіють оригінальною текстурою і красивим кольором.

Загальна властивість хвойних дерев — підвищений вміст смол: природний антисептик ефективно захищає деревину від цвілі і гниття. Читайте на сайті https://sale.uub.com.ua/about.aspx

atlant-ua