Встановити реальну вартість природного газу в Україні можливо лише за допомогою Української енергетичної біржи. Це провідна товарна біржа, котра є офіційним майданчиком системи Прозоро, а її діяльність гарантовано урядом України. За підтримки Міністерства економіки, УЕБ розвивається та досягає Європейських висот на ринку.

Як відомо, кінцева вартість природного газу постійно змінюється. Але система змін передбачувана, та відстежити її можливо розуміючи два фактори впливу:

  • Актуальні тарифи на транспортування природного газу;
  • Реальні суми товарних націнок, які використовують постачальники природного газу.

Де отримати цю інформацію

Бути в курсі вартості природного газу допоможуть графіки формування ціни на нього. Їх постійно оприлюднює Українська енергетична біржа, та ознайомитись із ними ви можете, якщо перейдете за посиланням www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/.

Розрахунок проводиться за відкритою формулою, котру було розроблено та рекомендовано до використання урядом країни. Вивчаючи оприлюднені графіки, користувачі сервісу ознайомляться із нею. Вона розташована під кожним графіком, а якщо ви не можете розтлумачити складові, то варто скористатись консультацією спеціалістів сервісу.

Окрім цього, є можливість самостійно ознайомитись із процедурою формування ціни. Для цього, на сайті знаходиться підготовлена спеціалістами презентація, на котрій відображено всі процеси, які впливають на формування ціни.

Користь для замовників, яку надає Українська енергетична біржа

Щомісячно, на сайті УЕБ публікується інформація стосовно зміни вартості природного газу. Використовуючи цей матеріалу, а також інструменти, які представлені для користувачів, замовник може самостійно, без втручання аналітиків, визначити свою вигоду при купівлі природного ресурсу.

Кожен місяць інформація закріплюється та публікується висновок у вигляді таблиці. Вона відображає зростання ціни, що допомагає слідкувати за формуванням та змінами. Щоб отримати навички автоматичного тлумачення таблиці, варто ретельно вивчити Методику розрахунку котирувальних цін. Вона також є на сайті УЕБ.

atlant-ua