Закупівлі можуть проводитися різними організаціями і мета проведення подібної процедури також може мати багато відмінностей. Починаючи з 2015-го року, компанії та організації, які мають відношення до бюджетного фінансування, зобов’язанні проводити закупку товарів або послуг безпосередньо через систему ПроЗорро.

Виходячи з цього стає зрозуміло, що обов’язковим кроком є пошук електронного майданчика, який буде використовуватися як платформа, для пошуку оголошень, в яких можна взяти участь.

Ви завжди можете скористатися послугами української енергетичної біржі, якщо просто перейдете за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/zemelqni-torgy-aukciony-de-ta-yak-prohodytymutq. На цьому сайті ви можете знайти безліч оголошень, пов’язаних з продажом майна, нерухомості, закупівлею товарів та наданням різних послуг.

Що стосується оголошення закупівлі, то на цьому етапі завдання ініціатора процедури полягає в тому, щоб надати детальну інформацію про те, що за предмет виставляється на лот, якою є його очікувана вартість, які умови потрібно виконати для участі в торгах, умови, згідно яких буде проводитися процедура закупівлі.

Для того, щоб ознайомитися з повним переліком інформації, що повинна бути вказана замовником, вам варто ознайомитися з законами України, в яких йде мова про публічні закупівлі в системі ПроЗорро.

Варто нагадати, що замовникам заборонено вказувати інформацію про те, на якому саме електронному майданчику потрібно брати участь в торгах. Це одне з тих питань, відповідь на яке кожен учасник повинен давати собі самостійно.

Ще один важливий момент стосується вимог до предмету закупівлі. Мова йде про певні умови та параметри, які повинні бути визначені організатором торгів до того, як вони розпочинаються. Перш за все, мова йде про такі моменти, як:

  • Період уточнень – згідно чинного законодавства він повинен становити не більше 3-х робочих днів. Мінімально допустимий період – це один день і повинні бути обґрунтовані підстави, чому виділяється саме такий проміжок часу. На це можуть впливати різні фактори, але основним із них є вартість закупівлі;
  • Очікувана вартість – закупівлі можуть проводитися в форматі електронного тендеру лише в тому випадку, якщо сумарна вартість предмету закупок становить не менше 3 тисяч гривень;
  • Крок в аукціоні – варто нагадати, що мова йде про ту суму, на яку може підвищуватися або знижуватися пропозиція на кожному з етапів аукціону. Зазвичай, мова йде про діапазон від 0.5 і до 3% від вартості самого лоту;
  • Час на подання заявок – зазвичай, період, що виділяється на подання заявок є досить довгим і може продовжуватися декілька тижнів. При цьому, мінімально допустимим значенням є 1 або ж 2 робочих дні в залежності від вартості закупівлі.

Ці декілька моментів можна сміливо назвати найбільш важливими і обов’язковими до ознайомлення, якщо говорити про підготовку оголошення про проведення державних закупівель.

Хто може орендувати комунальне майно

Часто, серед витрат в комунальних організаціях є певні об’єкти, які потребують серйозного фінансування. Це можуть бути певні приміщення, транспортні засоби, земельні ділянки й тому подібне майно, яке потребує догляду та активного фінансування.

Для того, щоб мінімізувати витрати, комунальні організації часто здають подібне майно в оренду і роблять вони це саме в форматі проведення аукціону.

Скориставшись послугами будь-якого акредитованого майданчика, ви можете впевнитися в тому, що кількість таких лотів є досить значною.

Часто, люди задаються питанням, хто може взяти участь в таких аукціонах і чи існують з цього приводу якісь серйозні обмеження.

Участь в таких аукціонах можуть брати:

  • Фізичні особи – це звичайні люди, які можуть вести певну діяльність, та бути зацікавлені в тому, щоб отримати в користування подібне майно;
  • Юридичні особи – частіше за все, це певні товариства, організації або ж компанії, які також можуть бути зацікавлені в тимчасовому використовуванні подібних ресурсів;
  • Міжнародні організації – не важко здогадатися, що мова йде про ті товариства та організації, які є іноземними, але можуть запропонувати вигідні умови співробітництва.

Головне – це виконувати всі умови, що прописані в самому оголошенні.

Переваги тендерних торгів

Існує досить багато позитивних моментів, якими можна описати подібний формат електронних торгів.

Перш за все, увагу варто загострити на таких моментах, як:

  • Відкрита форма, що дозволяє брати участь в торгах всім бажаючим;
  • Чіткий регламент, що дає змогу недосвідченим компаніям взяти участь в торгах;
  • Опція оскарження, створена для запобігання конфліктних ситуацій;
  • Прозорість, що дозволяє будь-якій людині зайти до системи ПроЗорро і ознайомитися з результатами всіх аукціонів.

Насправді, таких моментів є значно більше, але на те, щоб ознайомитися з ними всіма, потрібно значно більше часу.

atlant-ua