Фасадні панелі — облицювальний матеріал з поліпропілену, що імітує кам’яну або цегляну кладку, оздоблення деревом. Таке облицювання універсальне — може використовуватися для нових або ремонтованих фасадів, для житлових, комерційних будівель, для всієї поверхні фасаду або його частини. Цокольний сайдинг має низку переваг у порівнянні з іншими варіантами зовнішньої обробки.
Фасадні панелі або штукатурка
Штукатурний фасад — один із найскладніших варіантів оздоблення. Вона виконується в кілька етапів: вирівнювання стін, приклеювання теплоізоляційних плит, їх кріплення пластиковими дюбелями, кріплення армуючої сітки та стягування поверхні клеєм. Щоб вирівняти поверхню, може знадобитися два-три шари клею. Лише після цього можна наносити декоративну штукатурку. Технологія облаштування штукатурного фасаду вимагає певної погоди: при сильній спеці клей буде сохнути надто швидко, під час дощу не схоплюватиметься. Якщо використовується мінераловатна теплоізоляція, бажано виконати її монтаж та закрити її клеєм у суху погоду (утеплювач не повинен намокати). Простіше використовувати фасадні панелі, котрі можна знайти на https://mizol.ua/ua/katalog/siding_and_facade_panels/fasadnye-paneli/.
Фасадні панелі встановлюються набагато швидше. На етапі підготовки стін вирівнювати їх не потрібно. Натомість збирається решетування, всередину якого встановлюється утеплювач. Приклеювати його не потрібно, достатньо закріпити пластиковими дюбелями. Поверх обрешітки монтується облицювання. Мокрі процеси при облаштуванні фасаду відсутні, погодні умови при монтажі не важливі. Якщо для штукатурного фасаду кожну ділянку стіни потрібно пройти щонайменше п’ять разів (вирівнювання стін, приклеювання плит, кріплення дюбелями, стяжка клеєм, нанесення штукатурки), то для цокольного сайдингу достатньо двох «проходів»: у перший монтується решетування, у другий встановлюється теплоізоляція, облицювання.
Переваги в експлуатації
Стійкість штукатурної поверхні до вигорання, дії вологи, механічних пошкоджень залежить від характеристик декоративної штукатурки. Найбільш стійкі види мають високу ціну, але навіть у них є ризик пошкодження. Якщо одна з ділянок фасаду буде пошкоджена, відновити штукатурну поверхню так, щоб це було непомітно, складно. За штукатурною поверхнею складно доглядати: мити її можна лише чистою водою, дуже акуратно. Кількість варіантів обробки при використанні штукатурних сумішей невелика: вони формують однотонну поверхню з різною фактурою, і фактично можна вибирати тільки конкретні кольори або поєднання кольорів.
Фасадні панелі виготовляють із поліпропілену з технологічними добавками. Їхня структура — багатошарова. Внутрішній шар забезпечує міцність, стабільність розмірів елемента, зовнішній – стійкість до появи подряпин, вицвітання на сонці тощо. Матеріал не схильний до дії вологи. Переглянути доступні варіанти можна на сайті https://mizol.ua/ua/katalog/siding_and_facade_panels/.