Як просто розрахувати уточнену ціну природного газу за договором публічних закупівель. Скористайтесь онлайн-сервісом товарної біржи «Українська енергетична біржа». Перейдіть до розділу калькулятора вартості газу, що проводить розрахунок за формулою, яку рекомендувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі в Україні.

Для того, щоб скористатись інструментом вам необхідно перейти на сайт УЕБ та знайти розділ з калькулятором. Після цього, введіть вихідні дані, а саме:

  • дату укладання договору про закупівлю;
  • дату уточнення ціни (дату її перегляду);
  • попередню вартість, що зазначена у договорі про закупівлю із розрахунку за тисячу кубічних метрів природного газу з ПДВ.

Після введення всіх даних, натисніть червону кнопку розрахувати і в результаті ви отримаєте уточнену ціну за тисячу метрів кубічних природного газу. Розглянемо більш детально як проводяться розрахунки за формулою, що рекомендувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі в Україні.

Як виглядає формула

CP=PCP*Kc/Kb+(Avg NCG–NCG bas) * CV * Kc * 0.95 * 1.2+(Avg UEEX–UEEX bas) * 0.05

Розберемо кожен елемент по частинах. PCP – це початкова ціна договору, або ціна попереднього уточнення, яку ви вносите на сторінці калькулятора. Kc/Kb – це значення курсів гривні щодо євро. При цьому перший є середнім значенням курсу НБУ без врахування того, на який уточняється ціна. Другий – це курс НБУ на день попереднього уточнення ціни або укладення договору.

Avg NCG – це котирування європейської біржи за попередні 20 робочих днів. NCG bas є котируванням європейської біржи на день уточнення ціни чи укладання договору. CV є коефіцієнтом перерахунку, який вказується на дату уточнення. Заключними символами є середньозважені ціни української енергетичної біржи.

Більш детально дізнатись про роботу калькулятора розрахунку вартості та розрахунку формули можна за посиланням www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/. Працівники Української енергетичної біржи підготували для вас відео матеріал, в якому дуже аргументовано показано процедуру розрахунку.

Радимо переглянути його та зберегти собі, щоб в подальшому користуватись інструментом правильно. Адміністрація запевняє, що всі розрахунки, які проводить калькулятор, не потребують подальшої перевірки. Система справна та працює без збоїв.

atlant-ua