Звернення для отримання кредиту в банк – це реальність часу, в якому постійно зростають запити, збільшуються потреби, виникає необхідність отримання додаткових фінансів для реалізації потреб. Однією з гарантій банку при видачі кредиту клієнту є застава майна (автомобіль, квартира, торговельні та складські приміщення). Якщо виникає ситуація, що погашення боргу неможливо з тієї чи іншої причини, у фінансової установи з’являється право реалізації майна, яке перебуває в заставі. При придбанні товару, який передається в банк від боржника, зацікавлена особа повинна мати гарантію про відсутність навіть мінімальних ризиків. Саме тому для цього використовується система Prozorro.Sale.
Що потрібно враховувати при купівлі заставного майна
Перед тим, як придбати заставне майно, покупець повинен звернути увагу на такі моменти:
- наявність документа, що підтверджує домовленість, згідно з якою зрозуміла причина попадання об’єкту до фінансової установи;
- відсутність податкових зобов’язань щодо предмета застави (інших ризиків обтяження);
- відсутність судових розглядів з питань майна;
- задовільний стан об’єкта (справністю, якщо мова йде про автомобілі або іншій техніці).
Якщо перешкод немає, значить, операція з придбання заставного майна надійна.
Як можна придбати заставне майно
Існує декілька варіантів, які використовуються зацікавленими особами з метою придбання майна, що знаходиться в заставі:
- Коли сама процедура проводиться боржником з дозволу фінансової установи. Така ситуація потребує вирішення різноманітних процедурних питань, перевірку ризиків, щоб угода була проведена безпечно.
- Придбання заставного майна шляхом участі в публічних торгах. Надійність та вигідність цього способу очевидна, а ризики мінімальні. Як зареєструватися на акредитованому майданчику, подробиці за посиланням: sale.uub.com.ua.
Єдиний ризик в даній ситуації – випадок, коли заставодавцем запускається процес по поверненню майна.
Що потрібно зробити покупцеві
Для спокою і впевненості покупцеві слід виконати наступні дії:
- Перевірити дійсність кредитного договору та наявність договору застави.
- Дізнатися про причину, яка спонукала фінансову установу пред’явити права на заставне майно (рішення суду або нотаріуса). І в тому, і в іншому випадку суперечок бути не повинно.
- Перевірити правомірність дій державного виконавця.
- Дотриматись законодавства при проведенні аукціону.
- Перевірити при придбанні житлової нерухомості відсутність прописки у житлоплощі у неповнолітніх.
Якщо купівля заставного майна здійснюється через акредитований електронний майданчик, кожна зацікавлена сторона може бути впевнена в законності угоди та дотриманні усіх правил. Участь в аукціоні вимагає попереднього внесення заставного платежу, який повертається при програші. Електронні торги цікаві тим, що ціна, за якою можна придбати заставне майно, нижче, ніж ринкова вартість. Оплата послуг посередників не проводиться. Детальна інформація про те, як придбати арештоване майно через Прозорро, за посиланням: https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-areshtovanogo-majna-u-kyjevi-na-majdanchyku-prozorro-prodazhi.