Для ефективного функціонування енергетичної біржі в Україні потрібна злагоджена інтеграція вітчизняного енергетичного ринку з аналогічними європейськими ринками. Результатом роботи біржі має стати зростання української економіки та підвищення привабливості країни для іноземних інвестицій.

Задля досягнення вищесказаного на базі енергетичної біржі було створено консультативну раду, членами якої є провідні європейські експерти енергетичних ринків. Більш детально зі складом консультативної ради та її основними завданнями ви маєте можливість ознайомитись на нашому сайті https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board.

Основною метою існування консультативної ради визнано розробку та впровадження стратегії діяльності енергетичної біржі, консультування по розвитку та покращенню ефективності роботи біржі з урахуванням міжнародних стандартів для розвитку співробітництва з іншими державами. Використання досвіду роботи європейських енергетичних компаній сприятиме розвитку здорової конкуренції між вітчизняними компаніями, що врешті решт позитивно вплине на вартість енергоносіїв для кінцевих споживачів. 

В європейських країнах ціни в кВтг встановлюються відповідно до теплотворної здатності кожного виду теплової енергії. Цей показник дозволяє порівнювати їх розрахункову вартість для користувача, включаючи податки, але без амортизації або інвестиційних витрат. Ціна за кВтг включає суму енергоносія, найбільш підходящого для опалення в разі використання електрики і природного газу, вартість доставки в разі нафти, вуглеводневого палива, біопалива та дров.

Обмеженість природних ресурсів

В даний час видобувне паливо широко використовується в світі за звичкою споживання, а також наявністю структур, створених для добування і концентрації їх енергії, зокрема нафти, яка є найбільш компактною рідкою енергією з високою теплопродуктивністю та доступністю на всіх континентах.

Можна обмежити їх споживання, використовуючи альтернативні джерела енергії, які обмежать парниковий ефект.

Енергетична поміркованість — перше рішення, що дозволяє уникнути екологічних втрат. Збільшення використання енергій, які не виділяють парникові гази та водяної пари, обмежить явище глобального потепління.

Доречі, прогнозується, що нафта стане першим видобувним паливом, яке зникне. За оцінками фахівців, доведених запасів традиційної нафти вистачить на 30 — 60 років. Газ також ресурс кінцевий. Його запасів вистачить на сімдесят років. Запаси урану низькі, і за даними МАГАТЕ вони забезпечать лише тридцять років експлуатації АЕС.

atlant-ua