Так як клієнт має справу з сучасною структурою придбання товарів на спеціальному сайті, то можуть виникнути деякі питання щодо документів, щоб купити той чи інший товар. Адже, якщо необхідні документи відсутні, то на порталі Prozorro вам можуть відмовити у наданні послуг.

Обов’язкові документи для укладання договору на сайті ProZorro

Насамперед слід виявити, що саме називається тендерними паперами. Зазвичай, туди входять необхідні вимоги, куди роботодавець вказує працівнику. Ними можна скористатися як шпаргалкою при складанні своєї пропозиції.

Відповідно до статті № 22 українського нормативного акту «Про публічні закупівлі» № 922-VIII у документах неодмінно мають бути присутніми:

  1. Спеціальний посібник, як зробити пропозицію щодо купівлі акцій.
  2. Деяка кількість кваліфікаційних показників.
  3. Основні риси технічної складової проекту, числа продуктів, їх якості та місця доставки.
  4. Фірма, де виробляють конкретний товар, обсяг праці.
  5. Час виконання роботи, відправлення товару.
  6. Документ, що підтверджує укладання угоди, де обов’язково прописані причини змін основних умов договору (у разі потреби), головні методи та показники завдяки яким йтиме аналіз зазначених пропозицій.
  7. У паперах має бути зазначений період дії пропозицій щодо придбання акцій (не менше ніж 1,5 місяця з дня розкриття тендерних пропозицій).
  8. Грошова одиниця, в якій відбуватиметься обчислення та буде вказано вартість.
  9. Мова написання тендерних речень.
  10. Період, протягом якого прийматимуться заявки з точним зазначенням терміну.
  11. Основні умови укладання угоди, їх тип.
  12. Дані про повернення та неповернення забезпечення виконання всіх умов.
  13. Інформація про замовника: ініціали, посада, домашня адреса.
  14. Якщо на роботу вдалось влаштувати понад 20 відсотків субпідрядників від усього обсягу ціни робіт, пишуть дані про всіх виконавців.
  15. Основні поради Міністерства розвитку економіки та торгової сфери України щодо паперів тендерних пропозицій у структурі придбання товарів на сайті ProZorro.

Щоб легше було зрозуміти, які саме документи мають обов’язково перебувати на порталі Prozorro, згідно з наказом Мінекономрозвитку було затверджено «Зразкову тендерну документацію». Ця постанова не має обов’язкового характеру, вона може стати лише взірцем для створення своїх документів з метою продати товари. Роботодавець складає основні папери, потім створює оголошення купівлю, справжнє оголошення дублюється різних сайтах. Потім по одній із зазначених процедур здійснюється закупівля.

Зміни на товарному ринку України

На момент 8 листопада система Прозоро.Продажі оголосила 510 торгів щодо землі, вартість якої становить приблизно 245 млн. грн.

У їх кількості 335 аукціонів, що стосуються оренди та 175 – продажу. Більше ви можете прочитати на порталі УЕБ https://sale.ueex.com.ua/ru/news/torgy-zemelqnymy-dilyankamy-na-elektronnomu-majdanchyku-tov-ueb

У Прозоро.Продажі нагадують, що продаж земельних ділянок сільгосппризначення, що перебувають у державній та комунальній власності, був заборонений згідно Земельного кодексу.

Прозоро.Продажі запустили торги, пов’язані з орендою землі сільгосппризначення, що належить державі, а також з продажем та орендою землі несільгосппризначення.

На момент 5 листопада сучасний земельний ринок підписав 40510 договорів. Лідерські позиції щодо їхньої кількості зайняли Харківська та Київська області.

Отримати доступ до Державного земельного кадастру побажали 5252 нотаріуси, якими було подано відповідні заяви. Всього подано 5894 заяви, з яких схвалено 5215, очікують на розгляд – 5, відмовлено – 674.

У регіонах найбільша кількість договорів підписана у Харківській (3523) та Київській (3523) областях. Якщо брати площі земель, що фігурують у договорах, лідером є Харківська область (13174,8 га оренди та 12466,2 га продажів).

Система Прозоро.Продажі у жовтні провела реєстрацію 306 торгів землі: 209 – з оренди та 97 – з відчуження земельних ділянок (в основному земля несільгосппризначення).

Заявлена вартість зазначеної у системі землі становить 155 млн грн, а площа – 1400 га.

Високою активністю з оренди землі вирізняються Рівненська, Черкаська, Кіровоградська, Дніпропетровська та Івано-Франківська області.

Лідерські позиції з продажу землі несільгосппризначення займає Львівська, Закарпатська, Київська, Одеська та Хмельницька області.

Завдяки системі Прозорро.Продажі будь-який громадянин України може прийняти участь у прозорих аукціонах, за процесом яких спостерігають громадські діячі, волонтери.

atlant-ua