З перших днів липня 2021 року розпочалася повноцінна робота та застосовано оновлений закон щодо електронних аукціонів на землю. Українці давно очікували на таку подію. Перспективи відкриваються як для великих виробників сільськогосподарських товарів, так і для примітивних фермерів.
Земельні аукціони – процедура на Prozorro
Більше 60% обсягу земель у нашій країні складають землі сільськогосподарського призначення, а тому надзвичайно важливим етапом у формуванні економіки є передмова до земельних торгів. Протягом останніх 20 років власники земельних ділянок не мали права володіти майном без будь-яких обмежень. Їм було заборонено не тільки укладати договори купівлі-продажу, а й залишати їх як заставу в банках. Саме через ці обмеження розташування в аграрному секторі ускладнилося.
Вищезазначена ситуація була в руках лише тих торгових представників, які діяли за певною угодою. Під виглядом довгострокової оренди та пропонування хабарів вони влаштували незаконний продаж. А закриття земельних ділянок для продажу влаштовує власників земель, що звикли до господарської діяльності без міцного зростання. Але скасування мораторію дасть виробникам сільськогосподарської продукції величезні перспективи для розумного витрачання коштів на земельні ділянки та отримання великих доходів, вони стануть повноправними власниками землі. Таким чином, відкриття ринку землі докорінно змінить вектор сільськогосподарської діяльності у напрямку формування та надходження.
Негативні результати, що виникли через відсутність ринку землі, – це обвал гіпотетичних цін на земельні ділянки та їх оренду. Це буде дозволено робити у форматі Інтернету в системі Prozorro.Sale. Це відноситься до земель, що належать державі. До липня такі земельні аукціони були проведені в Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Тепер фермери матимуть право не тільки вільно імітувати сільськогосподарські ділянки, а й набувати їх на вигідних умовах https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/. Але земельна ділянка площею 100 га дозволена до продажу. Для юридичних підприємств він підніметься до 10 000 га, але лише через 2,5 роки.