Покупки можуть бути надіслані клієнтом у файли, які можна завантажити, або у відповідних формах на дисплеї покупки. У вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну марку (мітку товарів та послуг) або виробника, клієнт має право вказати, які еквіваленти або синоніми будуть прийняті в пропозиціях учасників: 

  1. Орієнтовна вартість закупівлі не може бути меншою ніж 3000 гривень;
  2. Тривалість часу уточнення, яка повинна бути щонайменше 1 календарний день, коли приблизна ціна покупки дорівнює від 3000 до 50000 гривень, та не менше 3 календ. днів, якщо приблизна ціна становить понад 50000 гривень; 
  3. Тривалість часу подання заявки, яка має бути не меншою за 1 календ. дня, коли приблизна ціна покупки дорівнює від 3000 до 50000 гривень та не менше 2 календарних днів, якщо приблизна ціна понад 50 000 гривень; 
  4. Крок угоди, наведений у гривнях і обчислюваний у відсотках приблизної закупівельної вартості, і може бути не більше від 0,5% до 3% від ймовірної вартості закупки;
  5. Нецінові параметри та їх число, як правило, не може бути вище 30%, коли клієнт збирається використовувати процедуру оцінювання за абсолютно іншими параметрами, ніж ціна. 

Клієнт також має право вимагати відсутність ризиків заявки у формі забезпечення виконання зобов’язань учасника перед клієнтом. Сума застави у фінансовому вираженні не може бути вищою за 0,5% від можливої закупівельної вартості при здійсненні торгів на закупівлю робіт і 3% при здійсненні торгів на закупівлю товарів або послуг на правилах, визначених документальним супроводом.

Реалізація земельних наділів за допомогою системи Прозорро.Продажі

Як свідчить закон № 552-IХ, починаючи з 01.06.2021 року власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення в Україні, які мають максимальну площу у 100 гектарів, можуть здійснювати продаж своїх володінь, використовуючи електронний торговий майданчик Прозоро.Продажі. Проводити торгові операції із землею сільськогосподарського призначення, яка є власністю комунальних та державних організацій заборонено, щоправда, можлива здача в оренду.

Інформація про початок аукціонів землі, що несе цінність, від Прозоро.Продажі:

  • у період початкових стадій проведення торгів буде спрощеним. Це необхідно для попадання за короткий термін затвердження законодавчого акту;
  • старт реалізації земельних наділів буде проводитись виключно на платформі «Прозоро» без необхідності у списках та об’єднаннях;
  • щоб провести публікацію лоту, необхідно заповнити кадастровий номер та основні відомості про ділянку землі;
  • комерційні платформи матимуть додаткові фільтри, пов’язані з районами або населеними пунктами, в області, де знаходиться земля.

Необхідно сказати, що 13.05.2021 онлайн торги Прозоро.Продажі зробили заяву про те, що всі зміни щодо продажу земельних ділянок будуть готові не пізніше 06.07.2021 року до випуску лотів, які дебютуватимуть. Першими на старт виходять торги, пов’язані з реалізацією та орендою ділянок землі, а торги, що мають прерогативне право, будуть проведені пізніше (ніхто ще не вказував точний час).

Підписання договору в системі Прозорро

При виконанні надпорогових покупок виконання та постановка підписів на договорі здійснюється в системі Прозорро. Той, хто виграв у закупівлі, має право укласти угоди з учасником через десять днів після прийняття рішення про намір укласти угоду. Десять днів – це час оскарження рішення. 

До граничних закупівель такої вимоги не висувається. До того ж, контракт підписується поза системою Прозорро і допускається оскарження рішення клієнта в середовищі до 2 днів. Вирішальною особливістю в процесі оскарження рішень у надпорогових закупках є те, що при претензії торги автоматично припиняються для процесу розгляду та прийняття рішення. В ході оскарження попередніх порогових покупок аукціони не зупиняються. Пам’ятайте, що рішення адміністративного ресурсу АМК стає неодмінним для виконання, а рішення Комісії – носить рекомендаційний характер.

Придбати на сайті Української енергетичної біржі можна різні товари, включаючи заарештоване майно sale.ueex.com.ua/filter/arrested-property.

Що означає торги на межбанке

Купівля чи продаж на міжбанківському валютному ринку здійснюється з 9 ранку до 5 години вечора (у п’ятницю до 4 год вечора, це більш короткий рабочий день). Для того, щоб зробити угоду банки використовують софт. Тут можна побачити всі існуючі курси та пропозиції щодо придбання та продажу валют. Банки роблять ставки незалежно від коректності суми або більш детально перевіряють курси інших банків. Незважаючи на повсюдну оману, банки не купують і не продають міжбанківські валюти за першим запитом. Банк вивчить запит на здійснення клірингового завдання, направленого клієнтом: наприклад, коли клієнт має намір купити 5 одиниць за 2 мільйони гривень, а клієнт хоче збути 10 мільйонів гривень, банк виконає завдання «на своєму власному» відповідно до внутрішнього курсу банку. Банки йдуть на міжбанківський ринок тільки для того, щоб купити незадовільні кошти або, навпаки, позбутися перевищуючої кількості грошей.

Система Прозорро.Продажі є великим досягненням української держави. Кожен громадянин України може прийняти участь у відкритих та повністю сумлінних аукціонах.

atlant-ua