Директор «Прозоро.Продажі» в перший день торгів за готель істотно міняв тон своїх постів в соціальних мережах. Від писав спокійного про те, що готель «Дніпро» виставлен на продаж за 1,111 млрд грн. За словами директора Олексія Соболєва, це просто колосальний рекорд. За готель боролося 29 учасників і, що не дивно, все було прозоро.
За 2020 року, так званий «Коронавірусний» рік, за допомогою приватизації до держбюджету надійшло 4 млрд грн. доходів. Це вдалося завдяки онлайн-аукціонів, так як вони пройшли без впливів ззовні.
«Прозорро.Продажі» продовжують розвиватися, не дивлячись на те, що вже довели свою системність і стабільність. Якщо спочатку це був проект, який був складовою Transparency International Ukraine, спонсорувався зарубіжними донорами, то зараз – це самостійне держпідприємство, яке з’явилося в 2018 році завдяки прийняттю нового закону «Про приватизацію». Згідно з цим законом Кабмін повинен був призначити адміністратора даної системи, до того ж це не мала бути громадська організація.
Як розвивалася система
У квітні 2018 го, коли це все створювалося, Соболєв був єдиним співробітником і заплатив внесок розміром 400 грн, який по закінченню часу йому повернуло підприємство.
По закінченню півроку нове ДП прийняло систему і підписало договори з електронним майданчиками. Так заробила модель бізнесу, яка забезпечувала ДП ПП частиною комісійних внесків від реалізації. У третьому кварталі 2018 го решта співробітників з проекту перевелися в штат державного підприємства.
В 2021 році ПП стає акціонерним товариством, належить державі на 100%.
В минулому система торгів була застаріла, нікому незрозуміла форма, яка не маючи своїх активів, повинна користуватися активами держави, що в свою чергу гальмувало роботу з банками і безліч дій треба узгоджувати з міністерством, незважаючи на те, що була сформована наглядова рада, який істотно спрощує роботу. Для отримання більшої інформації роботу бірж та майданчиків можна долучитись до Асоціації aeaep.com.ua.
Наглядова рада це збалансований орган. У своєму складі має представників держави і незалежних партнерів. Всі члени Наглядової ради мають багато досвіду в різних питаннях, налаштовану комунікацію з менеджерами, якісно приймати участь в обговорені планів і задавати потрібні питання. Таким чином держава, як власник домагається потрібної мети.